HTML

C s i k i Z o l i

Tolem - Nektek

Friss topikok

  • zSuZsY: Elfelejtettem megemlíteni azt az "apróságot", hogy a barátság, melyről fentebb írtam, ha rajtam mú... (2011.03.02. 21:08) Barátságról-röviden
  • nemlenyeg a nev: huha...sikerult a regisztracio es most nem kapok szavakat... pedig annyi mondani valom (panaszkodn... (2010.03.29. 22:03) Gaudeamus igitur…
  • kat_ti: Sokszor igényünk van a szeretetre és ilyenkor gyengék vagyunk, kiszolgáltatjuk magunkat egy másik ... (2008.12.15. 22:24) Szeretetbenzin
  • Kecseti: Találtam egy másik érdekességet Einstein-e kapcsolatosan: Einstein szorzó: Főként fizikusok és mat... (2008.11.27. 17:59) Einstein és a házikenyér
  • domi: Manapsag ha egy ember nem igyekszik elerni es megtartani onnon lelki egyensulyat, bizonyosan elves... (2008.10.06. 09:19) A küszöbön

Linkblog

2008.06.19. 12:41 CsikiZoli

Einstein és a házikenyér

  

A házasság sok kis apró változással, felismeréssel jár. Egyik érdekes dolog az volt, hogy a mézes heteinkben gyakran elfogyott a kenyerünk, és ezt rendszerint este vacsoránál konstatáltuk, amikor a boltok már zárva voltak. Így utólag egyszerű a magyarázat, házasságunk előtt a szüleinknek volt gondja a kenyérvásárlás, nekünk abszolút természetes dolog volt, hogy a konyhaszekrényajtót ha kinyitjuk bent van a friss kenyér. Három-négy tejbegrízes vacsora után megtanultuk, hogy a kenyeret a boltban vásárolják. Vettünk mindenféle kenyeret és megállapítottuk, hogy a parajdi szeletelt vekninél jobb nincs. Történt egyszer, hogy ajándékba kaptunk egy szép ropogós házikenyeret, fel volt cuccolva ahogy kell rozsliszttel, magvakkal, pityókával stb. Miután elfogyott másnap a parajdi vekni igencsak megcsombolygósodott a szájunkban. Hát igen, Einsteinnek igaza volt minden relatív, és ez még a kenyérre is érvényes.

Ha jobban belegondolok, régebben mindig azt hittem, hogy a lehető legjobb kenyeret eszem és csak később jöttem rá, hogy mindig van még jobb. Rossz volt a viszonyítási alapom.

Nem mindegy tehát, hogy mivel mérünk, hiszen ezt tesszük minden nap. Akarva, akaratlanul, mérlegeljük a világot. Úgy gondolom, hogy törekednünk kell arra, hogy a körülöttünk lévő dolgokat, a körülöttünk élő embereket és saját magunkat, ne magunkhoz képest ítéljük meg. Így nem jutnák magunkon túl. Keresni kell az abszolút mércét.

Mércéből sajnos nincs hiány. A kommunizmus vasfüggönye ahogy lehullott, nyakunkba zúdultak a mércék. A „bambuládán” (televizión) keresztül, hargas drótokkal és ingákkal be tudják mérni a fekhelyünket több száz kilométer távolságból és a csakráinkon is igazítanak, a szúrós szemű Gyurcsok úr meggyógyítja bajainkat, ha nem meggyógyíthatjuk mi saját magunkat, csak egy mester kell ki beavat, hogy mi a nyitja, ha szeretnénk elkalauzol előző életeinkben, Német Sanyi bácsi gondoskodik, hogy vidám legyen a vasárnapunk, és a nap bármelyik időpontjában legalább öt adón vetik kalálában a kártyát és megmondják mi vár ránk. Ha akarjuk Popper Péter, Müller Péter, Csernus doki, indiai és tibeti guruk gardírozhatják, a lelkünket. Rubint Rékát és társait követve feszes lesz a fenekünk. A listát sorolhatnám. Van, aki egy jó kis koktélt kever mindezekből és mindent elhisz amit lát, vagy amit elolvas. Hogy ki mire mozdul rá, mit választ az mindenkinek a magánügye. Én egy mércét választottam, megpróbálok az szerint élni, és remélem, hogy a lelkem is házikenyérrel táplálkozik...

3 komment


A bejegyzés trackback címe:

https://csikizoli.blog.hu/api/trackback/id/tr23528954

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

D. Endre 2008.10.03. 13:44:29

Nekem van egy bazi egyszeru modszerem itelkezes eseten: elobb belekepzelem magam a masik helyebe, ugy istenigazibol: anyagi lehetosegek, IQ szint, kornyezeti hatasok, erdeklodesi kor, stb elemeket beleszamitva.
Az eredmeny? Hat sokkal kevesebbet szitkozodok vagy morgok az emberekre. Mindenkinek megvan a maga igaza; a vegso, "konszenzusos" igazsagot viszont ritkan lehet elerni.
Jo a blogod, irj tobbet, udv.

Kecseti 2008.11.27. 17:56:38

"Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen."

"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel."

Einsteinnek többen igaza is volt, nemcsak a relativitásban... De ha mindegyik állítás mögé nézünk, saját magunkat is megláthatjuk benne ha figyelmesek vagyunk

Kecseti 2008.11.27. 17:59:06

Találtam egy másik érdekességet Einstein-e kapcsolatosan:
Einstein szorzó: Főként fizikusok és matematikusok között elterjedt vicces-tréfás értékmérce. Aki közvetlenül találkozott és kezet fogott Einsteinnel, annak 1-es az Einstein szorzója. A hármas szorzó azt jelenti, hogy kezet fogott azzal, aki kezet fogott azzal, aki kezet fogott Einsteinnel. Tehát az értékszám a kézfogási kapcsolódási pontok számát jelzi.
süti beállítások módosítása